Montaj
ZENGİN ASANSÖR satışını gerçekleştirdiği ürünlerin yanı sıra montaj konusuna verdiği ehemmiyet de sınırsızdır. Montajını gerçekleştirdiği asansörlere belli bir süre garanti kapsamında servis hizmeti vermektedir. Montaj işlemleri uzman ekip ve mühendislerden oluşmaktadır. Oluşabilecek tüm problemleri önceden hesaplayan personelimiz sorunsuz bir asansör kullanımı için yapılması gereken tüm işlemleri eksiksiz olarak yerine getirmektedir.

Bakım

Firmamız EN-13015+A1:2009  Elektrikli ve hidrolik asansör bakım belgemiz ile sizlere kaliteli ve güvenilir bir servis ağı oluşturmakta. Öncelikle mevcut asansörlerin aylık periyodik bakımlarınızda uzman mobil ekibimiz ile servis vermekteyiz. 24 saat kesintisiz arıza hizmeti verilmektedir. Haftasonu ve gece arızalarınız için mobil servisimiz daima hizmetinizdedir. Aylık olarak sözleşmede onaylanan ücret dışında ayrıca bir arıza ücreti taleb edilmemektedir. Anlaşma yapmış olduğumuz asansör bakımları firmamızda görev yapan mühendisler tarafından yılda iki kez kontrolü yapılıp onaylı kaşeli rapor tarafınıza verilmektedir.

Asansörleriniz üçüncü şahıslara karşı mali mesuliyet sigorta kapsamına firmamız tarafından alınır. Ücretsiz olarak asansörlerinizin genel kontrolü yapılarak durumu tarafınıza bildirilir.
Asansörler kullanım amacı gereği tüm gün çalışan makinelerdir. Bu yüzden doğru projelendirilmemiş montajında eksiklikler bulunan yada revize edilmesi gereken asansörler kısa aralıklara arıza vermektedirler. Asansörlerinizde sık sık problem yaşamak istemiyor asansörünüz için gerekli işlemlerin yapılmasını istiyorsanız yapılması gerekenleri aşağıda sıraladık.

Periyodik Bakım
*Montajını gerçekleştirdiğimiz asansörlerde sık sık problem yaşanmaması
*Modernizasyon işlemlerini gerçekleştirdiği asansörlerin uzun ömürlü kullanımları
*Bakımı üstlendiği asansörlere verdiği 7 gün 24 saat hizmeti
*Uzman Ekibi ve Mühendisleri
*Sağlam Alt yapısı
ve tüm asansör sektörüne sağladığı lojistik destek ile sizlere hizmet vermekten memnun olacaktır.

Revizyon
Binalardaki kurum ve kuruluşlardaki asansörler görevi gereği 7 gün 24 saat hizmet verdikleri için zamanla teknik ömürlerini tamamlarlar. Bu sebepten dolayı asansörlerinizin için gerekli olan modernizasyonu yaptırmanız gerekmektedir. Modernizasyon yaptırılmasının başlıca sebepleri :

Asansör Emniyeti
Asansörünüzü güvenlik standartlarında kullanmalısınız. Asansör güvenliği ve emniyeti için kullanım süresi belirli olan ürünlerin değişimi yapılmalıdır. Bu ürünleri servis ekibimiz yapacakları etüt çalışması ile belirler. Genel olarak asansör kullanımında değiştirilmesine gerek duyulan ürün grupları aşağıdaki gibidir:

Kumanda ve tahrik grupları:
*Kumanda tablosu
*Tahrik paketi
*Kuyu bilgi üniteleri
*Kabin kablajı
*Kuyu kablajı

Makine motor ve regülatör:
*Makina ve fren
*Motor
*Regülatör

Emniyet sistemleri:
*Paraşüt sistemi
*Kabin üstü buatı
*Kuyu dibi acil durdurma butonu
*Kuyu aydınlatması
*Acil kabin aydınlatması

Estetik:
*Kabin kasedi
*Kat kasetleri
*Kabin dekorasyonu
*Kabin aydınlatması

Kapılar:
*Kabin kapısı
*Kat kapıları
*Kapı mekanizmaları
*Kapı kilitleri

Asansör Elektrik Tasarrufu
Asansör kullanımında elektrik en önemli masraflardan birisidir. Kullanılan asansör modeline göre harcanan belli bir elektrik miktarı bulunmaktadır. Asansörde bulunan ürün grupları için gerekli bakımlar yapılmadığında asansörünüz fazla güç tüketir bu da hem elektrik masrafları hem de donanımsal problemler yaşanmasına sebebiyet verir. Bu yüzden elektrik tasarrufu sağlamak ve donanımsal problemler yaşamamak için değiştirilmesi gerekli olan bazı ürün grupları kullanılır bunlar :

*Makine motor grubu
*Tahrik grubu
*Kumanda tablosu

Asansör Dizaynı
Asansörünüzün görünümünü restore etmek asansör kullanımı haricinde bulunduğu ortama estetik de getirmektedir.
ZENGİN ASANSÖR ün yetkili personeli asansörünüzün eskimiş görünümünü yenilemek için asansörün bulunduğu ortama en uygun tasarım şeklini oluşturarak gerekli görülen restorasyonları yapacaktır. Asansörlerin restorasyonunda değiştirilmesi gereken ürün grupları:

Kabin Dekorasyonu (Kaplama ve Aksesuarlar)
*Kat ve kabin kapıları
*Kat ve kabin kasetleridir
*Konfor

Asansör Konfor
Asansörünüzün kullanımında konforu yüksek tutmak güvenlik açısından da gereklidir. Bu sebeple konforu ne kadar iyi olursa emniyeti de bir o kadar iyidir. Çünkü asansör konforu asansörlerin elektronik ve mekanik aksamlarıyla bire bir bağlantılı olmasından ötürü konforu yüksek tutulan bir asansörün emniyeti de yükselir.

Asansörün konforunu yüksek tutmak için değiştirilmesi gereken ürün grupları:

*Makine motor grubu
*Tahrik grubu
*Kat ve kabin kapıları
*Kabin dekorasyonu
*Ray ve mesnetlerin kontrolü ve gerekiyorsa tekrar ayarı

Asansör Performansı
Asansör kullanım amacından dolayı sürekli hizmet veren bir mekanizmadır. Asansör elektronik aksamları belli bir süre sonra gerekli performansı sağlayamamaktadır. Performansı sürekli yüksek tutmak ve kullanım kolaylığı sağlamak için bazı ürün gruplarını değiştirmek gerekir. Bunlar:

*Makine motor grubu
*Tahrik grubu
*Kumanda tablosu
*Kat ve kabin kapıları
*Kuyu bilgi üniteleri

Projelendirme
Projelendirilmesi yada revize edilmesi gereken asansörler ekibimiz ve mühendislerimiz tarafından proje alanında incelenir. İncelenmesi yapılan proje alanının gerekli çizimleri mühendislerimiz tarafından hazırlanır. Hazırlanan çizim ve dökümanlar kısa bir zamanda gerekli departmanlara ulaştırılır. Projelendirme işlemleri müşteri isteği ve danışmanlarımız tarafından belirlenecek olan asansör adet, kapasite model ve özellikler mühendislerimiz tarafından onaylandıktan sonra fiyatlandırmak için pazarlama departmanımıza gönderilir. Müşteri ile sağlanmış olan mutabakat sonrası mühendislerimiz çizimleri tekniklere devreder ve projelendirme işlemi sonuçlanmış olur. Bu proje desteği, bina tasarımcılarına ve yatırımcılarına, ihtiyaçlarını belirlemek ve karşılaşabilcekleri olası sorunları öngörmekte yardımcı olmaktadır.
Özel Çözümler
Sizin belirlediğiniz ölçüler için en ideal asansör uygulanamalarının düzenlemesi bu sistemin sorunsuz ve teknik şartlara uygun halde yerine getirilmesi sağlanmaktadır.